Zakisanost organizma je namreč idealno gojišče za kandido oz. bolezensko stanje, ko se kandida preveč razmnoži- kandidiazi. Ta povzroča stanja od neplodnosti do depresivnih stanj, utrujenost, pozabljivost, napenjanje, boleče mišice in sklepe, slabo počutje ob slabem vremenu. Spisek je še mngo daljši. Lahko imate nihanja razpoloženja, hormonske motnje, težko sprejemanje odločitev, vročični oblivi, bolečine v trebuhu, zaprtosti in driske brez pravih razlogov, pogosta vaginalna vnetja, izguba želje po spolnosti, napadi joka, anksioznosti, mrzle noge, roke, vzdražljivost, tresavica, ko ste lačni, vnetja mehurja, ledvic, akne, glivice po nohtih, nogah, lasišču, alergije, itd.
Kandida izloča v naš organizem ogromno afla toksionov. Znaki kandidiaze so pravzaprav znaki zastrupitve.
Testiramo se tako, da zjutraj preden si umijemo zobe pljunemo v kozarec čiste vode. Počakamo 10-15 minut. Potem prevrimo, če se s površja spuščajo bele nitke, to pomeni, da v vaši slini prevladuje kandida. Zdrava slina ostane kompaktna najmanj eno uro.
Koliko je kandida razširjena ugotavljamo iz vzorcev balata, krvnih preiskav, z bioresonanco. Bioresonanca je glede glivic precej natančna. Kandida se prekomerno razmnoži iz več razlogov npr. jemanje antibiotikov, uživanje kortikosteroidov, obsevanj, kemoterapije, operacije. Reakcije na bolezenski razrast kandide pa je odvisen od posameznega organizma.
Vir: Lončar, Sanja: Resnice in zmote o kandidi, A. Pevec, 2007; 210 str.
Ni komentarjev:
Objavite komentar